WSPIERAMY

EKO
NGO

MAGAZYN ZDROWIA PUBLICZNEGO WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO URZĘDU WOJEWÓDZKIEGO

  • Kopernik TV
  • MAGAZYN ZDROWIA PUBLICZNEGO WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO...

Co słychać w gierzwałdzkim GOK-u?

GMINA GRUNWALD
Gminny Ośrodek Kultury w Gierzwałdzie przeszedł w ostatnich latach wiele zmian. Dziś w jego ofercie znaleźć można wiele ciekawych zajęć dla dzieci i dorosłych.

W Gminnym Ośrodku Kultury w Gierzwałdzie dużo się zmieniło. Budynek przeszedł remont i termomodernizację. Umożliwiło to stworzenie nowej przestrzeni dla młodszych i tych nieco starszych lokalnych artystów. „Zanim zaczęliśmy zajęcia jakiekolwiek tworzyć, to przygotowaliśmy bazę pod to, czyli po termomodernizacji całego budynku przygotowaliśmy sale, odpowiednie sale do każdych zajęć, czyli salę do tańca, do baletu, zajęć instrumentalnych, sale oddzielne do zajęć plastycznych, artystycznych, do rękodzieła” – wymienia Daniel Stempkowski, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Gierzwałdzie.

Dziś oferta Gminnego Ośrodka Kultury w Gierzwałdzie jest bardzo bogata. W kalendarzu znajdziemy m.in. zajęcia baletowe, taniec współczesny z elementami baletu, lekcje gry na gitarze, pianinie, zajęcia plastyczne i rękodzielnicze. „Są specjalnie instruktorzy, fachowcy z wykształceniem kierunkowym, typowym w zajęciach, które prowadzą. Pani z baletu, pani Sylwia przyjeżdża do nas z Gdańska, uczestniczka wielu konkursów, w których wygrywała, wygrywała odnośnie tańca baletowego. Pan Przemek, który skończył szkoły muzyczne, z przygotowaniem muzycznym prowadzi zajęcia wokalne i chóralne” – mówi dyrektor Stempkowski.

Pod okiem pana Przemka uczą się również młodzi gitarzyści i pianiści. Pani Sylwia zaś z powodzeniem zaraża miłością do tańca uczestniczki zajęć baletowych i tańca współczesnego. „Na pewno poprawiają koncentrację, pamięć, rozwój ruchowy, takie zajęcia przede wszystkim dzieci scalają ze sobą, pomagają im się komunikować, pomagają nawiązywać nowe kontakty, ale również rozwijają artystycznie” – zachęca Sylwia Balt.

Zarówno zajęcia grupowe, jak i indywidualne cieszą się dużym zainteresowaniem. To możliwość rozwijania swoich pasji oraz nawiązywania nowych znajomości. „Są bardzo zadowolone i ja też się bardzo cieszę, bo to jakieś zajęcie, nie tylko przed telewizorem, komputerem, telefonem. Jest to pewien sposób rehabilitacji i rozwijania się dziecka, dzieci są zadowolone, spotykają się ze sobą” – mówi pani Róża, mama Aleksandry i Antoniny. „Bardzo fajnie, pan Przemek jest przyjemny, miły, tolerancyjny i już nawet Kamila ma jakiś pierwszy sukces, bo wygrała I miejsce w konkursie gminnym kolęd i pastorałek. Na pewno rozwija to dzieci, nie siedzą w domu, przed telefonem, komputerami, spotykają się z rówieśnikami, super sprawa” – dodaje pani Anna, mama Kamili i Edyty.

W kalendarzu zajęć Gminnego Ośrodka Kultury już niedługo pojawią się nowe propozycje. „Oferta się zmieni jeszcze na pewno od września, mam w planach rozbudowanie oferty naszej o stworzenie jak gdyby koła filmowego, prowadzonego przez wykształconą osobę, która jest po Akademii Filmowej, trwają obecnie prace, ale mam nadzieję, że uda nam się ruszyć ze wszystkim od września” – zapowiada Daniel Stempkowski, dyrektor GOK-u. W trakcie zajęć dzieci będą uczyły się obsługi aparatu i kamery oraz podstaw montażu materiałów video.